Кінчеш

КОАТУУ: 2124883602
Поштовий індекс: 89435

Кі́нчеш — село в Україні, у Ужгородському районі Закарпатської області, орган місцевого самоврядування — Коритнянська сільська рада. Населення становить 328 осіб (станом на 2001 рік). Село розташоване на заході Ужгородського району, за 0,8 кілометра від районного центру.

Поселення утворилося на місці хутіра Кінчеш, заснованого 1899 року, у період Чехословаччини, коли тут було відкрито школу для українських переселенців.

Є дві версії походження назви села.

Згідно першої, після вдалого полювання австрійський цісар подарував землі своїм вельможам, у тому числі й угорському пану Кінчу. Останній збудував на Ровжаші будинок, хлів, інші господарські споруди. Побудувались тут і його діти. Так від прізвища Кінч виникло поселення "Кінчеш тоньо", тобто в перекладі з угорської хутір Кінчеш.

На думку інших експертів, назва села пішла від угорського слова "кінчтар" (скарб, скарбниця). І справді, багаті навколишні землі були скарбом для місцевого населення. Та скоріше скарбом у Кінчеші є люди - мирні, доброзичливі. Приміром, тут збудували унікальну церкву, у якій відправляють Богослужіння аж три християнські конфесії.

Дзвіниця. 1932.

В одному з сільських дворів, при дорозі стоїть характерна для Ужгородщини дерев’яна дзвіниця. Проста каркасна конструкція завершена чотирисхилим бляшаним шатром. Збереглися деякі елементи різьблення.

Невеликий дзвін виготовила фабрика Ф. Еґрі. На час спорудження дзвіниці, що служила римо-католикам та греко-католикам, село мало близько 20 хат.

14 травня 2000 року в неділю Жінок Мироносиць, освятили основний камінь під спорудження першої в селі Кінчеш церкви.

Село Кінчеш лежить за 0,8 км на південь від районного центру, фізична відстань до Києва — 611,6 км.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.