Тарнівці

КОАТУУ: 2124886801
Поштовий індекс: 89420

Населений пункт в Ужгородському районі Закарпатської області на ріці Уж.

В письмових джерелах село відоме під назвами "Tarnouca", "Tomouch", "Thamowc". Перша згадка про населений пункт під роком 1271 стосується маєткових відносин.  Назва села, очевидно, походить від слов'янського слова "терен". Поселення, ймовірно, виникло близько Х - ХІ ст., про що свідчать виявлені на його околиці давні слов'янські поселення (VIII - ІХ ст.). В XIV ст. у селі існував костел, отець якого Грегор платив папській курії десятину. 


Два костели, сільська школа, корчма, та церква(1890р.) в селі Тарнівці 


Під час реформації костелом заволоділи протестанти. Після 1310 року в Тарнівцях поселилися землевласники, які до свого прізвища додавали прикладку "тарновецькі". В 1427 році оподаткуванню в селі підлягали 12 порт. В 1480 році  село перейшло до угорської родини поміщиків Буковці. В XVI ст. частина селян покинула Тарнівці, у 1550 в селі налічувалося всього чотири будинки,  отож у 1588 році було оподатковано лише 4 господарства, які володіли однією портою. За рахунок нових поселенців у 1599 році в селі нараховувалось 22 селянських господарств.  Були також садиба землевласника, костел, парафія і школа. Пізніше 1696, згідно з першим переписом - 16 родин. Наприкінці XVII - на початку XVIII ст. кількість селянських господарств зменшилась до семи родин кріпаків. Трішки пізніше село перейменовують в Унг-Торновц. Усе його населення займалося сільським господарством. На початку XX століття село входило в склад Австро-Угорської імперії. З 1920 - до Чехословаччини. А з 1945 року - до України.

Джерела, датовані другою половиною XVIII ст., вважають Тарнівці мадярським селом.


 

Сільрада, пошта, сільська школа, корчма, та церква (1900р.) 


Костел 19 ст.


Православна церква


На сьогоднішній день загальна площа населеного пункту складає 2,47 кв. км. Національний склад населення: українці, угорці, русини, росіяни, роми, армяни загальна кількість яких налічує 960 осіб.

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Створення нового проекту

Увага! З метою недопущення маніпуляцій суспільною думкою редагування ТА ВИДАЛЕННЯ даного проекту після його збереження буде не можливим! Уважно ще раз перевірте текст на предмет помилок та змісту.

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Авторизація

УВАГА!

Шановні користувачі нашого сайту. В процесі авторизації будуть використані і опубліковані Ваші:

Прізвище, ім'я та по батькові, а також регіон прописки.

Решта персональних даних не будуть зберігатися і не можуть бути використані без Вашого відома.