Коритняни

КОАТУУ: 2124883601
Поштовий індекс: 89435

Коритня́ни — село в Ужгородському районі Закарпатської області. В письмових джерелах село відоме під назвами: «Karethne», «Kerethnye». На околиці села виявлено давнє слов'янське поселення VIII-ІХ ст., що свідчить про його виникнення близько XI—XII ст. Другети володіли селом протягом XV—XVII ст. Наприкінці XIV — на початку XV ст. у селі був споруджений католицький костел. Від 1560 року по першу половину XVII ст. костел був протестантським. В XIV ст. коритнянські селянські господарства були оподатковані від 40 порт. Разом з господарством шолтейса в селі нараховувалось 41 домогосподарство. В XVI ст. кількість кріпацьких господарств зменшилася до 19-ти, частина селян, що збідніли, стали желярами. В 1567 році оподаткуванню підлягали 19 селянських господарств, що володіли 12,5 порти землі, тобто 6 родин володіли цілим наділом, а 13 — половиною наділу. За рахунок нових поселенців в 1599 році у селі господарювало 38 кріпацьких родин. В 1715 році в Коритнянах обліковувалось лише 10 селянських господарств, які поряд із традиційними видами землеробства займались обробітком панських виноградників.

Сучасна назва села Коритняни була затверджена в 1946 році.

З 2002 року в селі діє жіночий монастир Чину Босоногих Кармелітанок, який очолює мати Андрея. Вона розповіла, що 1 січня 2001 року в єпархію приїхали 3 монашки із США. У своїй каплиці вони щоденно проводять Службу Божу, у якій можуть брати участь і вірники. Згідно економічної характеристики на в першій половині 2002 року в селі нараховувалось «426 дворогосподарств та проживало 1688 чоловік».

В селі діє дитяча школа мистецтв, дитячий садик, АЗПСМ, аптечний пункт, клуб. На сільському стадіоні проводить різні матчі. Населений пункт Коритняни газифіковано, телефонізовано, діє центральне водопостачання. Через нього проходить автомобільна дорога за напрямком: «Ужгород — Коритняни — В. Добронь».

Від обласного центру м. Ужгорода Коритняни знаходяться на віддалі 9 км, а найбільша залізнична зупинка в селі Холмок за 2 км.