Зустріч з учнями громади
9 травня в Шишлівський ліцей і Сторожницький ліцей завітали представники правоохоронних органів: інспектор СЮП ВП Ужгородського РУП ГУНП в Закарпатській області, лейтенант поліції Світлана Теменко, поліцейський офіцер Холмківської громади Ужгородського РУП ГУНП в Закарпатській області, старший лейтенант поліції Владислав Мокрянин, начальник служби у справах дітей Холмківської сільської ради Ганна Повханич, головний спеціаліст ССД Леся Пейк.
Було проведено бесіди з учнями 7 - 11 класів , на теми: «Кримінальній і адміністративній відповідальності неповнолітніх за вчинення злочинів», “Протидія булінгу в учнівському середовищі”. Метою даного заходу було ознайомити учнів з поняттям «булінг» та його запобіганню у ліцеї, формувати толерантне ставлення до оточуючих, а також стійке неприйняття насильства в будь-яких проявах, сприяти створенню дружньої атмосфери та згуртуванню учнівського колективу, про відповідальність за вчинення кримінальних та адміністративних правопорушень неповнолітніми. Розповіли куди звертатись у разі, якщо став свідком, учасником або жертвою цькування зі сторони однолітків та/або педагогів.
Не оминули і тему: «Кібергрумінг» – це новий вид сексуального насильства проти дітей в інтернеті. Суть його в тому, що шахраї реєструються в соцмережах під виглядом підлітків, втираються в довіру до їхніх однолітків з метою отримання від них інтимних фото або відео, а потім шантажують, щоб отримати ще більш відверті матеріали, гроші або змусити до особистих зустрічей в офлайні. Якщо попередити кібергрумінг не вдалося й інтимні фото або відео потрапили до зловмисників, головне пам'ятати, що домагання або вимагання – злочин, у ньому немає вини жертви. Насамперед дитині потрібно припинити будь-яке спілкування зі злочинцями і більше не відгукуватися на жодні вимоги.Потім обов'язково зробити прінтскрин усього листування і звернутися до довіреного дорослого. Це можуть бути батьки, вчитель, шкільний психолог, страший брат або сестра – той, хто користується великою довірою. Після цього разом з дорослими варто звернутися в поліцію (кіберполіцію або ювенальну превенцію).
Якщо знадобиться додаткова інформація або психологічна підтримка – зателефонувати на гарячу дитячу лінію по тел. 116 111.