Створення безбар'єрного простору в Україні

Дата: 01.06.2023 08:42

Зараз немає в Україні людей, які не чули б слово “безбар'єрність”. Про неї говорять всі, приймають закони та вводять безбар'єрні норми.

Важливість теми не в обговореннях чи розголосі, а в реалізації прав людини та подоланні всіх бар’єрів, що і є для нас пріоритетним.

Відтак, черговий раз обговорив це питання з головами громад району.

За моїм дорученням нещодавно було здійснено перевірку декількох громад Ужгородщини на предмет безбар'єрності та стану виконання розпорядження Віктор Микита - голова Закарпатської ОДА "Про план заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії із створення безбар'єрного простору в Україні на період до 2030 року у Закарпатській області".

На жаль, результати не втішні.

Відсутність пандусів, нормальних умов для пересування батьків з дітьми на колясках, людей на інвалідних візках, похилого віку та з тимчасовими проблемами зі здоров’ям..

Закликав усіх присутніх до відповідних дій:

✔️ активно долучитися до впровадження політики безбар’єрності у своїй громаді;

✔️ прийняти відповідні програми з розвитку безбар'єрного простору та виділити кошти;

✔️забезпечити регулярне інформування з відповідними фотоматеріалами про проведену роботу.

Безбар’єрність - це про кожного з нас. Саме від нас залежить чи будуть наші міста, села безбар’єрними.

Ми не в змозі змінити цілий світ, але ми в змозі почати з маленьких цілей задля формування безбар’єрного простору.

Разом і до Перемоги🇺🇦