Вічне слово Тараса живе і лунає

Дата: 11.03.2024 14:41

8 березня, напередодні відзначення 210 річниці з дня народження Кобзаря, серед здобувачів освіти Холмківської громади було проведено огляд-конкурс «Вічне слово Тараса живе і лунає». Метою конкурсу було виявлення обдарованої молоді, розвиток власної творчості здобувачів освіти, розкриття неосяжності таланту та визначальної ролі великого сина українського народу в літературній спадщині, культурі

українського народу, виховання почуття національної

гідності, гордості за великого патріота України, формування культури мовлення через красу й багатство рідної мови.

Конкурс проходив на базі Шишлівського ліцею у актовій залі де була організована виставка творчості

Великого Кобзаря.

Оцінювали декламаторів журі: Олена ГАНИЧ – заступник начальника відділу освіти Холмівської сільської ради, голова журі; Неля ПИЛЕНКО – головний спеціаліст відділу освіти, вчителька англійської мови, Оксана ДАЦЮК, вчителька української мови та літератури Сторожницького ліцею, Беата СЛИВКА – заступник директора Сторожницького ліцею, вчителька словацької мови та літератури; Діана РУСКА – директорка Шишлівського ліцею, вчителька угорської мови та літератури; Мар’яна ГАЙДУ – директорка Коритнянського ліцею, вчителька української мови та літератури.

Участь у конкурсі взяли 57 здобувачів освіти. Змагання проводилися у трьох номінаціях: «Шевченкове слово», де декламувались твори Т.Г. Шевченка, «Перекладена поезія» – твори Кобзаря перекладені іноземними мовами та «Шевченко надихає»​ – авторські твори учнів. Конкурсанти були об’єднані у три вікові категорії: молодша – 1-4 класи, середня – 5-8 класи та старша – 9-11 класи. Журі відзначило високий рівень підготовки учасників конкурсу,  виконавську майстерність, мовну та сценічну культуру, творчий задум конкурсантів та його втілення. На підставі протоколів результатів конкурсу переможців було нагороджено дипломами І, ІІ та ІІІ ступенів. Всі учасники конкурсу отримали символічні подарунки за участь.

Відділ освіти Холмківської сільської ради висловлює вдячність за підготовку та проведення конкурсу колективам Шишлівського та Коритнянського ліцеїв.